spolujízda / autostop - logo
Tricka s potiskem
   

Velká Británie <<Platný cestovní pas ČR, jehož platnost přesahuje o 6 měsíců dobu předpokládaného pobytu. Český řidičský průkaz a mezinárodní řidičský průkaz jsou použitelné v Británii po dobu do 1 roku, poté je nutné získat průkaz britský.Mezi Velkou Británií a ČR platí dohoda o bezvízovém styku při pobytu nepřesahujícím 180 dní, a to jen pro turistické cesty.
Vzhledem k současné britské pasové a celní politice se doporučuje náležité finanční vybavení, přibližně GBP 30.00 na osobu a den, u studentů asi GBP 10.00 na 1 osobu a den. V případě cesty za příbuznými či známými je vhodné mít sebou zvací dopis obsahující jejich adresu a telefon za účelem ověření pravosti tohoto dokladu.
- práce bez povolení a hledání zaměstnání jsou při odhalení sankcionovány pokutami nebo vyhoštěním.
- přihlašovací povinnost pro čs. občany ve Velké Británii neexistujePovinná směna valut není vyžadována, avšak jak uvedeno v předchozím odstavci, může být kontrolováno náležité finanční krytí cesty. Informace o celních předpisech je průběžně aktualizována a je v tištěné podobě k dispozici na britském velvyslanectví v Praze i na hraničních přechodech.Na základě dvoustranné mezinárodní smlouvy mají čeští občané nárok na bezplatnou lékařskou péči ve Velké Británii. Zdravotnická dohoda zajišťuje zdarma veškeré neodkladné lékařské ošetření, nemocný si musí sám hradit léky, stomatologickou péči a služby optiky. Přeprava těžce nemocného do ČR je hrazena Ministerstvem zdravotnictví ČR.

důležitá telefonní čísla
Požární služba, policie, ambulance: tel. č. 999Bezpečnostní situace v Británii, především na venkově, je dobrá. V některých londýnských čtvrtích, zejména v East End a v přistěhovaleckých oblastech je třeba mít se na pozoru i přes den, ve čtvrti Soho navečer a v noci.

Témeř každý rok je britskými bezpečnostními orgány zadrženo několik českých turistů cestujících s kapesnými noži nebo plynovými spreji. Držení zmíněných předmětů je přísně postihováno.

Ubytování:
Hotely jsou v Británii relativně drahé, doporučuje se ubytování v kempech. Velmi vhodné je ubytování typu bed and breakfast, t.j. ubytování v soukromí se snídaní.
- doprava:

Mýtné se na silnicích neplatí (s výjimkou nemnoha soukromých cest).
MHD je i na evropské poměry velmi drahá.
- ceny zboží:
Ceny potravin se blíží cenám kontinentální Evropy.
Velká Británie <<
 
© 2002-2022 DIAREK
stopem.dopravit.cz
Odesláním formuláře, nebo e-mailu dáváte souhlas se zpracováním zadaných osobních údajů v rozsahu nutném pro účely zpracování.
S výše uvedeným zpracováním udělujete svůj výslovný souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním emailu nebo dopisu na kontaktní údaje společnosti.
 

optimalizace PageRank.cz