spolujízda / autostop - logo
Tricka s potiskem
   

Estonsko <<Občané ČR potřebují k cestám do Estonska cestovní pas, platný nejméně po dobu pobytu. Při cestě automobilem musí mít řidičský průkaz, technický průkaz a mezinárodní pojištění, tzv. zelenou kartu. Pokud občané cestují jiným automobilem než svým vlastním, měli by mít plnou moc majitele vozidla (v angličtině, němčině, ruštině, estonštině). Pokud turista přijíždí hromadným dopravním prostředkem - letadlem, lodí, vlakem, autobusem, může být na hranicích požádán, aby předložil zpáteční jízdenku.Občané ČR nepotřebují do Estonska vízum, nepřesáhne-li jejich pobyt 90 dní. Pro bezvízový styk neplatí přihlašovací povinnost.Do Estonska je možné bezcelně dovézt pro svou potřebu, potřeby své rodiny, nebo jako dárky:
- 1 litr tvrdého alkoholu (p es 21% obsahu alkoholu)
- 1 litr alkoholu s obsahem do 21%
- 10 litr piva. Alkohol mohou dovážet pouze občané starší 21 let.
- 200 ks cigaret
- dárky a věci pro svou potřebu v hodnotě max. 5000 EEK (krom motorových vozidel)
- maximálně 10 kg potravin, z toho max. 3 kg kávy, čaje, koření a semen.

V osobním automobilu je možno dovézt kromě plné nádrže ještě kanystr maximálně s 20 l benzinu.

Zakázán je dovoz a vývoz zbraní a nábojů, výbušnin, jedů a léků, hormonálních a krevních přípravků , obchodních známek a etiket.
Psi musí mít mezinárodní očkovací průkaz, obsahující potvrzení o očkování proti vzteklině. Psy je možné přivážet pouze přes vybrané hraniční přechody (letiště v Tallinnu, Narva na rusko-estonské hranici a Valga na lotyšsko-estonské hranici).

Turisté mohou být na hranicích požádáni, aby prokázali dostatek finan ních prost edk pro pobyt v Estonsku. Konkrétní suma není předepsána, pro pobyt v Tallinnu se (při nezajištěném ubytování) považuje za dostate nou sumu cca 1 000 EEK na osobu a den, mimo Tallinn 600 EEK na osobu a den.Mezi ČR a Estonskem není uzavřena dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče, proto by se všichni turisté měli na dobu cesty pojistit. Návštěva u lékaře stojí od 200 EEK výše.

Rychlá zdravotnická pomoc: 112
Policie: 110

Centrála Western Union (služba pro rychlé zaslání peněz z ČR): 640 50 23Situace v oblasti kriminality je v Estonsku podobná jako v ČR, to znamená, že občané by si měli dávat pozor na doklady a peníze a pokud cestují autem, parkovat raději na hlídaných parkovištích.
Estonsko <<
 
© 2002-2022 DIAREK
stopem.dopravit.cz
Odesláním formuláře, nebo e-mailu dáváte souhlas se zpracováním zadaných osobních údajů v rozsahu nutném pro účely zpracování.
S výše uvedeným zpracováním udělujete svůj výslovný souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním emailu nebo dopisu na kontaktní údaje společnosti.
 

optimalizace PageRank.cz